Produkcja styropianu

 

Styropian to doskonały izolator termiczny i akustyczny, jest odporny na działanie czynników biologicznych i chemicznych. Kolejną zaletą styropianu jest niezmienność jego cech fizyko mechanicznych w czasie, jako jeden z niewielu materiałów budowlanych nie ulega utlenianiu i procesowi starzenia się. EKOBUD jest producentem posiadającym nowoczesny park maszynowy, który w połączeniu z bardzo dobrym surowcem oraz ścisłym przestrzeganiem procesu technologicznego daje produkt najwyższej jakości.

Właściwości styropianu produkowanego przez EKOBUD:

  • ekologiczny - Styropian jest chemicznie neutralny, przyjazny środowisku i ludziom. Odpady powstałe przy produkcji płyt są ponownie zużywane do produkcji. Styropian nie podrażnia skóry i nie powoduje alergii, nie wymaga stosowania specjalnej odzieży ochronnej.

  • odporny na czynniki biologiczne i chemiczne - Styropian jest odporny na pleśń, grzyby, bakterie i nie stanowi pożywienia dla owadów. Ponadto jest odporny na: alkohol metylowy i etylowy, wodę amoniakalną, ługi, kwas solny, kwas siarkowy i azotowy.

  • doskonały izolator termiczny i akustyczny - Współczynnik przewodzenia ciepła wynosi 0,033 W/mK. Po piance poliuretanowej styropian to najbardziej doskonały izolator termiczny. Przegroda ze styropianu o grubości 10 mm może obniżyć poziom hałasu o 8 db.

  • nienasiąkliwy i odporny na starzenie - Wilgoć bardzo negatywnie wpływa na współczynnik przewodzenia ciepła. Każdy procent zawilgocenia materiału izolacyjnego powoduje kilkukrotny wzrost współczynnika przewodzenia ciepła.

Producent styropianu i elementów styropianowych

 

 Zakład Produkcji Styropianu
 87-220 Radzyń Chełmiński, Zakrzewo
 tel. 56 688 61 20
 fax 56 687 50 22
 e-mail: produkcja@ekobud.com.pl
 Pon-Pt : 7.00 - 15.00
 

 

 

 

 

 Hurtownia Materiałów Budowlanych i Instalacji Sanitarnych
 87-220 Radzyń Chełmiński, Zakrzewo
 tel. 56 688 64 29
 fax 56 688 64 29
 e-mail: zakrzewo.hurt@ekobud.com.pl
 Pon-Pt : 7.00 - 17.00   Sob : 8.00 - 13.00