Program Buduj z PSB

Do kogo skierowany jest program.

Rokrocznie kilkadziesiąt tysięcy polskich rodzin decyduje się na budowę domu własnymi siłami. Jest to przedsięwzięcie skomplikowane od strony organizacyjnej, ponieważ wymaga podjęcia współpracy z wieloma podmiotami - urzędami, architektami, bankami, składami i firmami budowlanymi.

Z uwagą prześledziliśmy kolejne etapy budowy domu rodzinnego przez indywidualnego inwestora. Zastanawialiśmy się, w jaki sposób pomóc mu - nie odbierając dającej niewątpliwą satysfakcję samodzielności. Doszliśmy do wniosku, że nie uczyni tego jedna instytucja, czy firma. W taki sposób powstał program Buduj z PSB.

Podstawową korzyścią dla uczestników programu jest dostęp do wszechstronnego doradztwa. O liczbie błędów popełnionych podczas budowy domu najlepiej mówi nasze przysłowie: "Pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, dopiero trzeci dla siebie...". Ale kogo dzisiaj stać na takie marnotrawstwo czasu, środków i sił? W dalszej części naszego informatora radzimy jak uniknąć błędów najczęściej popełnianych podczas budowy. Każdy z nich kosztuje, czasami nawet bardzo dużo. Mamy nadzieję, że z naszą pomocą uda się Państwu ich uniknąć. Prosimy przede wszystkim pamiętać o tym, że kto pyta - ten nie błądzi... Na dalszych stronach znajdziecie Państwo szereg porad oraz listę składów, w których konsultant programu - udzieli Państwu wszelkich informacji, zwiazanych z procesem planowania i budowy domu. Jego doświadczeniu i wiedzy mogą Państwo zaufać.

W ciągu 5 ostatnich lat w ramach programu powstało lub jest w trakcie budowy ponad 20 tysięcy domów. Jest to największe przedsięwzięcie wspierające indywidualnych inwestorów w kraju.

Czym jest program

Program Buduj z PSB to platforma współdziałania kilkudziesięciu wiodących producentów materiałów budowlanych, grupy architektów i projektantów, banków, towarzystwa ubezpieczeniowego oraz 290 składów PSB, których wspólnym zamierzeniem jest pomoc indywidualnemu inwestorowi przy budowie wymarzonego domu.

Program adresujemy, przede wszystkim, do klientów budujących domy metoda gospodarczą, ale skorzystać z niego mogą także inwestorzy remontujący lub wykańczający swoje mieszkanie.

Koordynatorem programu jest Grupa PSB.

Jak przystąpić

Do programu można przystąpić bez względu na stan zaawansowania inwestycji. Zachęcamy jednak do wizyty w najbliższej placówce handlowej Grupy PSB już podczas fazy planowania budowy domu. Zyskają Państwo wówczas najwięcej - zaoszczędzą dużo czasu i unikną wielu błędów.

 

Z naszych obserwacji wynika, że obecnie średni cykl budowy domu wynosi około 2-3 lat. Współpracując z naszymi składami przez cały ten okres są Państwo obsługiwani przez konsultantów, których głównym zadaniem jest kompleksowa pomoc klientom programu. Aby zostać klientem programu i otrzymać kartę klienta wystarczy podpisać deklarację udziału w programie w wybranym składzie budowlanym naszej sieci. Każdy, kto zdecyduje się na przystąpienie do programu, oprócz karty klienta otrzyma teczkę, pozwalającą archiwizować wszelkie dokumenty i materiały związane z budową domu oraz bezpłatną, roczną prenumeratę naszego dwumiesięcznika "Głos PSB", w którym prezentujemy materiały i technologie wiodących producentów, a także szereg praktycznych informacji i porad niezbędnych przy budowie domu. Zakres materiałów i usług różni się w poszczególnych składach Grupy PSB, stąd doradzamy bezpośrednią rozmowę z konsultantem i zapoznanie się z dostępną ofertą.